Stacje Big Bag BKBL / BKBU

Magazynowanie produktów sypkich
Zastosowanie:

Stacje Big Bag BKBL / BKBU

Stacje załadunku i rozładunku BIG-BAG znajdują one zastosowanie w wielu grupach i sektorach przemysłu oraz budownictwa. Są używane do bezpyłowego przeładunku, w automatycznym, zamkniętym obiegu materiałów sypkich i granulowanych. Stacje mogą służyć zarówno rozładunkowi, jak i załadunkowi surowców sypkich, granulowanych i drobno kawałkowych przy minimalnym zaangażowaniu personelu zakładu produkcyjnego.  W przypadku gdy proces załadunku / rozładunku nie jest zautomatyzowany, zajmuje on wiele czasu i wymaga zaangażowania wielu pracowników.  Stacje konfigurujemy zgodnie z wymaganiami Klientów, właściwościami i cechami magazynowymi produktu oraz warunkami otoczenia. 

Konstrukcja stacji Biko-Serwis zawsze gwarantuje bezpieczny i wygodny załadunek i rozładunek, zapewniając dużą wydajność i oszczędność kosztów, nawet w przypadku materiałów trudnych do rozładowania a także oferuje możliwość bezpiecznego otwierania worków. 

Nasze rozwiązania umożliwiają ochronę przed zapyleniem obszaru produkcji) oraz pozwalają uniknąć wycieków produktu i zanieczyszczenia powierzchni wokół samej stacji. Oferujemy odpowiednie systemy dokowania – od standardowych, przeznaczonych dla bezpiecznych produktów sypkich, po specjalistyczne systemy zabezpieczające przed wysoce reaktywnymi substancjami, wymagającymi izolacji procesu dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno produktu jak i pracowników produkcji. 

Stacja rozładunku worków BIG-BAG to szansa na znaczne usprawnienie Państwa linii produkcyjnej. Zautomatyzowane stacje rozładunku   załadunku produkcji Biko Serwis w znacznym stopniu ułatwiają i przyśpieszają prace zarówno samych zakładów przemysłowych jak i czynności związanych z gospodarką magazynową. Nasze stacje cechują się wysoką wydajnością i niezawodnością. 

Worki typu FIBC / BIG BAG, zwane inaczej workami wielkogabarytowymi, to elastyczne kontenery wykonane z tkaniny polipropylenowej. W workach takich można transportować i przechowywać zarówno miałkie i sypkie produkty przeznaczone dla branży spożywczej, granulaty i substraty wykorzystywane w przemyśle chemicznym, oraz wszelkiego rodzaju odpady czy sypkie materiały budowlane.

Materiał wykonania:

W razie potrzeby integrujemy stacje m.in. z podestami obsługowymi, systemami transportu, przesiewaczami, rozdrabniaczami lub systemami ważenia przemysłowego. Zamocowany worek łączony jest z lejem podającym, który kieruje produkt do  przenośnika ślimakowego za pomocą, którego w dalszej części odbywa się transport produktu, dalej do innych maszyn. Prędkość pracy przenośnika  ślimakowego regulowana jest płynnie za pomocą falownika w zależność od wydajności układu, jaką klient chce osiągnąć. 

 

ISTNIEJĄ DWA MOZLIWE ROZWIĄZANIA MOCOWANIA WORKÓW: 

–  przy użyciu wózka widłowego gdzie operator wózka który za pomocą specjalnego łącznika (belki trawersowej) podnosi worek i mocuje go w stacji rozładunku

–  poprzez automatyczną wciągarkę, która stanowi element stacji rozładunku sterowanej przez operatora

OPCJE I AKCESORIA:

– czujnik poziomu zasypu

– mieszadło w leju wysypowym

– zintegrowany odpylacz

– dodatkowe łapy wspomagające wysyp

– wciągarka

– urządzenia odbierające: przenośnik ślimakowy, 

   lub inżektor transportu pneumatycznego