Rękawy załadunkowe BKLS

Magazynowanie produktów sypkich
Zastosowanie:

Rękawy załadunkowe BKLS

Rękawy załadunkowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym czy też budowlanym. Są to urządzenia o różnych wydajnościach i szybkości pracy. Specjalizujemy się w rozwiązaniach umożliwiających bezpyłowy załadunek materiałów sypkich zarówno do beczek, cystern, naczep pojazdów skrzyniowych, statków i hałd magazynowych. Te ostatnie urządzenia są to m.in. teleskopowe rękawy załadunkowe o zwiększonej wydajności.

Rękawy załadunkowe naszej produkcji umożliwiają sprawne i bezpyłowe przesypywanie materiałów sypkich zarówno w celu ich transportu, jak i składowania. Istnieje możliwość wbudowania w rękaw załadunkowy wewnętrznej wagi, pozycjonerów do trzech osi X/Y/Z, filtrów odpyleniowych, fartucha przeciwpyłowego i wspomagania wypełnienia pojazdu transportowego.

Zapewniamy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że oferowany asortyment się w każdej sytuacji, a także będzie Państwu służył przez wiele lat.

Teleskopowe rękawy załadowcze znajdują zastosowanie przy bezpyłowym załadunku suchych materiałów sypkich i drobno-kawałkowych w transporcie samochodowym i kolejowym. Rękawy zbudowane są z wewnętrznych stożków odpowiedzialnych za kierowanie przepływem materiału. Z zewnątrz zastosowano kompensatory miechowe zapewniające bezpyłową pracę rękawa. Miech załadunkowy opuszczany jest za pomocą wciągarki elektrycznej na króciec cysterny lub dno ciężarówki. Po osiągnięciu miejsca docelowego poprzez zamontowany na jednej z linek wyłącznik krańcowy następuje zatrzymanie miecha, co zarazem oznacza gotowość do rozpoczęcia załadunku.

Dolna część miecha wyposażana jest w zależności od zastosowania w specjalny kołpak służący do załadunku cystern lub otwarty wylot do załadunku platform i ciężarówek. Rękawy wyposażone w czujnik napełnienia dostarczają dodatkowy sygnał służący do zatrzymania załadunku. Odpylanie załadunku jest zapewnione poprzez zintegrowany filtr lub podłączenie do zewnętrznej instalacji.

Materiał wykonania:
Rodzaj wykończenia:
Zalecane warunki pracy:

ZALETY STOSOWANIA RĘKAWÓW ZAŁADUNKOWYCH: 

–  trzy stalowe linki nośnie zainstalowane poza obrębem przepływu materiału, chronią przed przecieraniem się miechów 

–  linki stalowe niwelują również ewentualne zaburzenia przepływu transportowanego materiału 

–  prowadzenie materiału przez wewnętrzne stożki ograniczają wycieranie miechów i wpływają korzystnie na ich trwałość

–  możliwa jest szybka wymiana elementów mieszków zewnętrznych i stożków wewnętrznych bez konieczności demontażu całego rękawa

–  duża wytrzymałość i elastyczność mieszków zewnętrznych, zwłaszcza w niskich temperaturach

–  zastosowanie dobrych jakościowo i sprawdzonych motoreduktorów firm Nord / SEW

–  specjalna opcja do hałdowania kruszyw

–  możliwość łatwej rozbudowy rękawa (wydłużenia miecha / standardowa jego długość to 3,5 metra (9 segmentów) 

ZALETY STOSOWANIA RĘKAWÓW ZAŁADUNKOWYCH: 

 – mozliwość wykonania wydłuzonych miechów i wersji ATEX

– mozliwość instalacji miechów przystosowanych do pracy 

   w podwyższonych temperaturach (+100 °C)

– mozliwośc instalacji czujników napełnienia 

– mozliwośc instalacji wibratora wylotowego    

– mozliwośc instalacji lokalnego odpylacza workowego

– mozliwośc instalacji rozrzutnika strugi wysypywanego materiału