Przenośniki taśmowe BKBC

Transport produktów sypkich
Zastosowanie:
Odtwórz wideo

Przenośniki taśmowe BKBC

Przenośniki taśmowe są najczęściej stosowaną grupą urządzeń transportujących w wielu branżach przemysłowych (transporcie ładunków drobnicowych, w pracach magazynowych, w rolnictwie, branży spożywczej i wielu innych). Umożliwiają przepływ ładunków o różnym kształcie i ciężarze, produktach pakowanych jednostkowo jak i materiałów sypkich, kawałkowych i zbrylonych. 

Przenośniki taśmowe przeznaczone są zarówno do prac lekkich  jak i ciężkich. Umożliwiają one poziomy lub delikatnie pochylony transport materiału na odległości od kilku do kilkuset metrów. Są to urządzenia powszechnie stosowane w kopalniach, składowiskach, magazynach i liniach produkcyjnych. 

Przenośniki taśmowe Biko-Serwis są indywidualnie dobierane: do parametrów i właściwości fizykochemicznych transportowanego materiału, oraz w oparciu o specjalistyczne symulacje DEM – symulacje cyfrowe przepływów materiałów sypkich i proszków. Jesteśmy jednymi z nielicznych europejskich firm wdrażających tę metodę badawczą. 

Przenośniki taśmowe marki Biko Serwis cechują się solidną zwartą konstrukcją opartą zwykle na stalowej ramie oraz prostą budową, która umożliwia łatwe serwisowanie oraz w razie konieczności szybki demontaż poszczególnych elementów przenośnika. Uniwersalność naszych urządzeń, szerokie spektrum użytkowania oraz najwyższej jakości komponenty czynią z nich niezastąpione wyposażenie Państwa linii produkcyjnych i zakładów przemysłowych.

Nasze rozwiązania przeznaczone są do pracy ciągłej, wyposażone w motoreduktory, czujniki obrotu, czujniki, awaryjne wyłączniki linkowe oraz czujniki zbiegu taśmy. Silniki elektryczne przystosowane są do pracy z przemiennikami częstotliwości. Ponadto ich mocna konstrukcja oraz izolacja samego silnika i łożysk od środowiska zewnętrznego, pozwalają na użytkowanie takiego napędu nawet w trudnych warunkach (prace wydobywcze, wyrobiska, górnictwo). 

Materiał wykonania:
Rodzaj wykończenia:
Zalecane warunki pracy:

Zalety stosowania przenośników taśmowych:

  • najlepsza opcja pod względem stosunku możliwości urządzenia do jego ceny 
  • najwyższa jakość i wyjątkowa trwałość przenośników, szybki montaż i dostawa
  • umiejętność sprostania specyficznym wymaganiom Klientów
  • szeroka gama typów taśm umożliwia znalezienie optymalnego rozwiązania  
  • w odniesieniu do transportowanego materiału i jego właściwości 
  • szkielet przenośnika składający się z modułowych elementów umożliwiający łatwe łączenie komplementarnych technologii, daje to możliwość modyfikacji przenośnika w przyszłości
  • niska awaryjność urządzeń, pełny i całodobowy serwis techniczny 
  • cicha praca i duża wydajność przenośników

Przenośniki taśmowe Biko-Serwis mogą pracować w strefach zagrożenia wybuchem ATEX:

  • 21 (atmosfera wybuchowa  w formie chmury palnego pyłu w powietrzu) 
  • 22 (atmosfera wybuchowa w formie chmury palnego pyłu w powietrzu, która utrzymuje się tylko przez krótki czas)

Taśmy przenośnikowe:

wykonane są z elastycznego materiału (gumy, kauczuku, tkanin technicznych lub tworzyw sztucznych) W zależności od rodzaju transportowanego materiału i ich warunków pracy stosuje się różne typy taśm, np. taśmy zbrojone, antystatyczne, olejoodporne, przeciwpoślizgowe, trudnopalne i trudnozapalne etc.