Dozowniki ślimakowe BKSD

Elewatory kubełkowe BKBE

Dozowniki ślimakowe zapewniają dozowanie ciągłe (przepływowe) materiałów sypkich z dokładnością pomiędzy 1-3 %. Dozownik ślimakowy świetnie się sprawdza w instalacjach wymagających prostych, skutecznych i bezpyłowych rozwiązań.

Urządzenia te mogą być stosowane do dozowania różnych materiałów sypkich szczególnie granulowanych, powodując powstanie precyzyjnej mieszaniny materiału i jakiegoś komponentu (np. koncentratu barwiącego). Wysoka dokładność jest osiągana dzięki beztarciowemu przegubowemu podparciu w osi zasypu i odseparowaniu urządzenia od zewnętrznych sił.

Dozowniki ślimakowe produkcji BIKO-SERWIS to precyzyjne, niezawodne i uniwersalne urządzenia dozujące. Możemy wykonywać te urządzenia w dowolnej skali, bez względu na wielkość i wydajność urządzenia zawsze cechuje je prosta obsługa dozowników. Płynna regulacja wydajności dozowania w całym zakresie pracy urządzenia oraz stabilność obrotów silnika gwarantuje powtarzalność ustalonych wydajności.

Nasze urządzenia wyposażone w dedykowane sterowniki z komunikacją analogową i cyfrową w różnych modułach transmisji danych. Sterowanie może odbywać się w sposób automatyczny, gdzie prędkość obrotowa pracy dozownika jest synchronizowana z istniejącą linią technologiczną. Istnieje możliwość korekty wydajności produkowanych przez nas dozowników ślimakowych przez zmianę konstrukcji ślimaka. Dozowniki ślimakowe produkcji BIKO-SERWIS cechują się możliwością łatwego czyszczenia i konserwacji. Mogą być jedno lub dwuwałowe, korytowe, korytowe rurowe, śrubowe, ślimakowe.