XVI Edycja Międzyzakładowych Ogólnopolskich Zawodów w udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Aktualności

W dniu 01.07.2023 roku, w Skorkowie odbyła się XVI edycja Międzyzakładowych Ogólnopolskich Zawodów w udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

W szranki o miano najlepszych ratowników przedmedycznych stanęły drużyny reprezentujące zakłady przemysłowe: Lhoist Bukowa Sp. z o.o., Zakłady Wapiennicze Lhoist w Tarnowie Opolskim, Lafarge Kopalnia Dolomitu w Radkowicach, Lafarge Cementownia Kujawy w Bielawach, Lafarge Cementownia w Małogoszczy oraz oraz oczywiście Biko Serwis. Organizatorem tegorocznej edycji zawodów były zakłady Lhoist Bukowa Sp. z o.o.

Zawody składały się z trzech etapów: pierwszym było zainscenizowanie miejsca wypadku oraz udzielanie pomocy przedmedycznej w rożnych sytuacjach związanych bezpośrednio z pracą w/w zakładów przemysłowych, kolejnym etapem był test wiedzy ogólnej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, trzecim i ostatnim etapem było losowanie scenek i odpowiedz na pytania opracowane przez organizatorów. Omawiane było bardzo wiele zagadnień dotyczących potencjalnych zagrożeń, zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla pracowników, były również prezentacje poprawnego używania sprzętu ratownictwa medycznego.  

Wszystkie biorące udział w zawodach drużyny mogły wykazać się swoimi umiejętnościami z zakresu niesienia pomocy poszkodowanym podczas pracy w zakładach przemysłowych. Widać było ogromne zaangażowanie zarówno samych organizatorów jak i zespołów i drużyn, które włożyły wiele pracy w to, żeby zainscenizowane wydarzenia były ciekawe dla widzów. Merytorykę udzielanych przez zespoły odpowiedzi oraz poziom umiejętności ratowniczych weryfikowali lekarze medycyny.

Po rozegraniu ostatniej konkurencji i podsumowaniu wyników poszczególnych drużyn, nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom przez Dyrekcję Lhoist w osobach: Pani Dyrektor ds. Personalnych Marii Jolanty Kampy, Pana Dyrektora Zakładów w Bukowej Mariusza Obarzanka, Dyrektora Generalnego Grupy Lhoist Pana Marcina Leszczyńskiego oraz Głównego Specjalistę ds. BHP zakładów Lhoist Bukowa Sp. z o.o. Pana Ryszarda Dudka. 

Było nam bardzo miło, że Biko-Serwis mogło wziąć udział w tegorocznej edycji zawodów. Serdecznie gratulujemy nie tylko wygranym drożynom, ale wszystkim uczestnikom. Sprawne organizowanie pomocy, troska o życie i zdrowie nas samych i pracowników jest wszak najważniejsza. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Czekamy na kolejne edycję Międzyzakładowych Ogólnopolskich Zawodów w udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Tags :
Udostępnij :

Najnowsze wpisy

Masz pytania?

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.