Terminale załadunkowe i przeładunkowe materiałów sypkich

Terminale załadunkowe i przeładunkowe materiałów sypkich

(zbiorniki do 250 m3 spawane i dostarczane w całości, możliwość izolacji, ważenia, pracy w strefach ATEX – kompletne stacje przeładunkowe materiałów sypkich

Zaprojektowaliśmy, wyprodukowaliśmy oraz nadzorowaliśmy instalację linii technologicznej do uzyskiwania mieszanin produktów sypkich według potrzeb klienta. W praktyce wygląda to tak, że ciężarówka podjeżdża pod rękaw załadunkowy, kierowca skanuje kod QR określający recepturę mieszaniny. Linia technologiczna waży i miesza komponenty w określonych proporcjach i załadunek jest realizowany. Cały proces trwa niecały kwadrans, a pozwala na wytworzenie i załadowanie całej naczepy ciężarówki. Co ciekawe, odbywa się to w systemie batchowym i jest całkowicie zautomatyzowane. Silosy magazynowe, które wykonaliśmy przy tej realizacji mają pojemność 1100 m3 surowców.

Nasz kontrahent pochodzący z Belgii był zadowolony w odniesieniu do wydajności pracy zaprojektowanej przez nas linii technologicznej. Ten przykład pozwala zobrazować skalę w jakiej jesteśmy w stanie pracować. W Polsce zainstalowaliśmy mieszalnik ślimakowy o długości 22 metrów i średnicy około metra, całkowicie zaprojektowany i wyprodukowany przez nas. Jest on wykorzystywany przy produkcji mieszanek niezbędnych do budowy dróg. Nowe technologie, takie jak skanery 3D, pozwoliły nam zdigitalizować cały zakład przemysłowy i zaprojektować nową linię technologiczną przy zachowaniu funkcjonowania starej. Kolejną ciekawą realizacją była linia technologiczna dla jednej z polskich cementowni. Nasze urządzenia dostarczają tam do pieca paliwa alternatywne. W jeszcze jednej z polskich firm wdrożyliśmy opatentowaną przez nas technologię mieszalnika fluidalnego, który pozwolił na uzyskanie 20-krotnie mniejszych kosztów zużycia energii. W dzisiejszych czasach jest to aspekt niezwykle ważny.