Montaż silosu BKSS do wapna hydratyzowanego

Aktualności

Kolejna realizacja, kolejny montaż urządzenia wyprodukowanego przez nas i kolejny zadowolony Klient.

Przedstawiamy montaż silosu przeznaczonego do magazynowania wapna hydratyzowanego, potocznie zwanego wapnem gaszonym. Produktu tego używa się między innymi do produkcji zapraw wapiennych i cementowo-wapiennych stosowanych w procesie tynkowania i murowania oraz do produkcji farb wapiennych. Wapno hydratyzowane poprawia urabialność zapraw, a w konstrukcji murowej nadaje jej większą elastyczność i przyczepność do materiałów ściennych.


Silos wykonany jest z blach, rur, ceowników i kątowników ze stali węglowej konstrukcyjnej, natomiast wyposażenie silosu, ze stali węglowej i ze stali kwasoodpornej. Zbiornik posiada balustradę ochronną oraz drabinkę wejściową. Silos wsparty jest na konstrukcji wsporczej składającej się z czterech podpór wzmocnionych zastrzałami. Podpory posiadają stopy do mocowania silosu do fundamentu. Gabaryty silosu dostosowane zostały do wytycznych Zlecającego.


Silos wyposażono w pneumatyczny system wzruszający wapno i zapobiegający jego blokowaniu się w silosie. Silos zabezpieczony jest przed zawilgoceniem oraz zanieczyszczeniem przechowywanego surowca. Wyposażenie stanowi również zasuwa nożowa, właz pełniący funkcję klapy bezpieczeństwa oraz miernik poziomu napełnienia.

GALERIA ZDJĘĆ:

Tags :
Udostępnij :

Najnowsze wpisy

Masz pytania?

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.