Stacje Big Bag BKBL / BKBU

Stacje Big Bag BKBL / BKBU

Worki typu BIG BAG, zwane inaczej workami wielkogabarytowymi, to elastyczne kontenery wykonane z tkaniny polipropylenowej. Stacje typu Big Bag znajdują zastosowanie w wielu grupach i sektorach przemysłu oraz budownictwa. Proces rozładunku surowców w zakładach produkcyjnych odbywa się przy użyciu specjalnych stacji przystosowanych do dużych i ciężkich worków typu Big Bag.

Stacje mogą służyć zarówno rozładunkowi i załadunkowi surowców sypkich lub granulowanych , odbywającego się w sposób bezpyłowy. W workach wielkogabarytowych można transportować i przechowywać zarówno miałkie i sypkie produkty przeznaczone dla branży spożywczej, granulaty i substraty wykorzystywane w przemyśle chemicznym, oraz wszelkiego rodzaju odpady czy sypkie materiały budowlane.

Pozwala to na idealne dostosowanie ich wyposażenia do warunków procesowych, charakterystyki produktu oraz szczególnych wymogów przedstawionych przez Klienta. Stacje Big Bag produkcji Biko-Serwis są projektowane i konstruowane z uwzględnieniem wszelkich potrzeb naszych odbiorców.

Odpowiednie systemy dokowania – od standardowych, przeznaczonych dla bezpiecznych produktów sypkich, mające na celu ochronę przed zapyleniem obszaru produkcji, po specjalistyczne systemy zabezpieczające przed wysoce aktywnymi substancjami wymagającymi izolacji procesu dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno produktu jak i pracowników. Nasze stacje cechują się wysoką wydajnością i niezawodnością.

Używanie stacji typu Big Bag przyspiesza procesy i minimalizuje potrzebę angażowania wielu pracowników produkcji. Stacja rozładunku worków Big Bag to szansa na usprawnienie Państwa linii produkcyjnej.