Przesypy dwudrogowe BKDV

Przesypy dwudrogowe BKDV przystosowane do zasypów grawitacyjnych i ciśnieniowych

Ze względu na budowę, niezawodność i prostotę działania, dużą szczelność i całą gamę różnorodnych zastosowań w przemyśle przesypy dwudrogowe z uszczelnieniem wewnętrznym są podstawowymi urządzeniami służącymi do rozdziału surowców sypkich na dwa kierunki lub zmianę kierunku sypiącego się grawitacyjnie produktu sypkiego.

Przesyp składa się z obudowy, płaskiej klapy przymocowanej do łożyskowanego w obudowie wału oraz napędu. Po przestawieniu klapy uszczelka układa się w przetłoczeniu obudowy, zapewniając szczelność pomiędzy poszczególnymi wylotami przy różnicy ciśnień o wartości do 0,1 bar. Grubość ścianki obudowy wynosi 2 – 3 mm, materiał wykonania to stal węglowa i stal nierdzewna.

Przesypy z uszczelnieniem wewnętrznym są także bardzo dobrą podstawą do wszelkich zastosowań specjalnych lub nietypowych. Jednym z takich zastosowań jest skrócenie czasu przestawienia. Tak zwany „szybki napęd” znajduje zastosowanie w systemach detekcji i usuwania metali z produktu.
Innym wykonaniem specjalnym jest wyposażenie przesypu w napęd z pozycjonerem. Pozycjoner jest to urządzenie montowane na napędzie obrotowym, pozwalające zatrzymać klapę przesypu w dowolnym położeniu.

Uszczelki mogą być wykonane:

Napęd przesypu może być: