Dozowniki taśmowe BKBF

Dozowniki taśmowe BKBF

Dozownik taśmowy to przenośnik, którego konstrukcja została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o pomiarze przepływu materiału sypkiego. Dozowniki taśmowe służą do płynnego, a zarazem równomiernego podawania materiałów o konsystencji sypkiej i kawałkowej o średniej i dużej gęstości nasypowej. Umożliwiają dozowanie w czasie transportu, zwłaszcza dla produktów trudno schodzących. Urządzenia te są z pewnością najbardziej uniwersalnymi rozwiązaniami do podawania materiałów sypkich, te produkcji BIKO-SERWIS zostały zaprojektowane do pracy w najtrudniejszych warunkach, w szczególności w przemyśle ciężkim. Stacje z dozownikiem taśmowym są powszechnie użytkowane między innymi w zakładach produkcyjnych, kopalniach i magazynach. W zależności od typu wagi, urządzenia te mogą mieć także funkcje porcjujące i dozujące.

Taki praktyczny sprzęt służy przede wszystkim do transportu materiałów na kolejnych etapach produkcji, selekcji surowców, przenoszenia kruszyw i ich załadunku do pojazdów transportowych. Wysoka jakość wykonania oraz wytrzymałe materiały pozwalają na długotrwałą i bezawaryjną pracę, zapewniając jednocześnie wysoką dokładność dozowania. Dozowniki są wykonywane według wymagań naszych Klientów. różnych wymiarach gabarytowych. Różne warianty koszy zasypowych pozwalają na prawidłową pracę przy materiałach teoretycznie trudnych do dozowania – mocno ściernych, łatwo podlegających aeracji, z tendencją do niekontrolowanego płynięcia lub zbijających się.

Dozowanie surowców może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy sposób to poprzez podawanie stałej warstwy materiału z regulowaną prędkością, drugi sposób poprzez regulowanie podawania materiału na przenośnik wagowy przez urządzenie poprzedzające (tzw. prefeeder).

Oznacza to, że dozowniki taśmowe nie tylko posiadają zabudowaną wagę taśmową, ale wszystkie ich elementy są wykonane z wysoką precyzją. Dzięki precyzji wykonania dozowniki taśmowe znajdują szczególne zastosowanie przy podawaniu produktów delikatnych.

Stacja dozowania jest z reguły oparta na solidnej, stalowej konstrukcji wsporczej. Dbamy o właściwy dobór taśm, naciągu grawitacyjnego i systemu prowadzenia taśmy. Godna uwagi jest wysoka dokładność (błąd maksymalny poniżej 0,5% względem wartości zadanej), osiągana w długim okresie czasu. Stawia ona nasze dozowniki taśmowe produkcji BIKO SERWIS w czołówce tego typu rozwiązań dostępnych na rynku.