Wywiad Aktualności Techniki Budowlanej 11-12/2022

Aktualności

Ogromnie zachęcamy do przeczytania wywiadu z naszym dyrektorem handlowym Panem Łukaszem Koziołkiem, który ukazał się w najnowszym numerze miesięcznika ATB – aktualności techniki budowlanej. Jest to branżowa gazeta poruszająca zagadnienia związane z rynkiem maszyn, budownictwa i przemysłu w Polsce.

Łukasz Koziołek, dyrektor handlowy w BIKO-SERWIS: Na targach Bauma bywaliśmy często jako obserwatorzy/zwiedzający, w ciągu ostatnich kilku lat już po raz drugi jesteśmy tutaj jako wystawca. Jesteśmy ekspertami od materiałów sypkich w przemyśle. Zajmujemy się opracowywaniem technologii oraz projektowaniem i produkcją maszyn i instalacji przemysłowych. Mamy na tym polu ponad 25 lat doświadczenia, wykonaliśmy ponad 300 dużych projektów „pod klucz”. Działamy oczywiście globalnie, dowodem na to jest ponad 1000 wyprodukowanych przez nas maszyn, pracujących każdego dnia zarówno na starym kontynencie, jak i np. w Australii.

To co odróżnia nas na rynku, to posiadanie silnego działu projektowego, zatrudniamy ekspertów, inżynierów i naukowców, posiadamy też własne laboratorium badawcze, chętnie bierzemy udział w projektach R&D. Jako jedyni w Polsce możemy wykonywać symulacje cyfrowe zachowania się cząstek materiałów sypkich, testujemy więc opracowane przez nas technologie i materiały zarówno w teorii jak i praktyce. Wszystko po to, żeby nasi klienci byli maksymalnie zadowoleni.

Obecnie firma BIKO-SERWIS zatrudnia ok. 200 pracowników produkcji. Pozwala nam to realizować w sposób kompleksowy naprawdę duże projekty. Od narodzenia się pomysłu, przez etap inżynieryjny, po produkcję i wykonawstwo, montaż, nadzór, uruchomienie oraz wsparcie serwisowe. Nasze ekipy montażowe są zawsze z klientami, a są to fachowcy na światowym poziomie. Jak wspomniałem, realizujemy dostawy zarówno pojedynczych urządzeń jak i w szerszym zakresie logistycznym całych linii technologicznych dla przemysłu.

Obecny rok jest dla naszej firmy bardzo udany. Były oczywiście znane wszystkim problemy z dostępnością niektórych materiałów, cenami stali i energii, są również przejawy kryzysu w branży budowlanej w Polsce. Radzimy sobie z tym ponieważ jesteśmy obecni i aktywni na wielu rynkach, dywersyfikujemy nasze możliwości produkcyjne. Jeśli np. w produkcji urządzeń dla branży chemicznej mamy spadek, to np. branża cementowa wyrównuje straty. Tak to działa. Przetrwaliśmy pandemię oraz analizując wskaźniki ekonomiczne cały czas notujemy wzrosty. Wojna na Ukrainie komplikuje zagadnienia związane np.: z dostępnością niektórych surowców, ale i z tym sobie radzimy.

Tags :
Udostępnij :

Najnowsze wpisy

Masz pytania?

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.