Aktualności

Targi Powtech 2017

Zapraszamy do Norymbergi, na nasze stoisko w ramach targów Powtech 2017, gdzie będziemy prezentować nowe rozwiązania z zakresu mieszania, dozowania, transportu i granulacji materiałów sypkich. Znajdziecie nas na hali 4, stoisko 330.

Granulacja materiałów sypkich

W naszym laboratorium możecie sprawdzić, która metoda granulacji będzie najlepsza dla Waszych materiałów. Oferujemy urządzenia bazujące na technologii talerzowej, bębnowej, komorowej ‘high shear’ i ciągłej granulacji typu ‘pin’ wraz z modułami ‘high shear’. Proces granulacji jest wspierany wszechstronnymi symulacjami DEM oraz CFD. Projektujemy i dostarczamy urządzenia do granulacji: mączek wapiennych, dolomitów, popiołów, reagipsu, nawozów i innych mineralnych materiałów sypkich.

Rozdrabnianie kości

Dla jednego z naszych klientów przeprowadzaliśmy próby rozdrabniania odpadowych kości wieprzowych przy pomocy standardowego rozdrabniacza brył BKLC. Osiągnięte parametry rozdrobnienia to 5 – 20 mm, co potwierdza możliwość zastosowania urządzenia do wstępnego rozdrabniania w procesie technologicznym. Nasze laboratorium zapewnia wszechstronne testowanie urządzeń w konkretnych zastosowaniach – zapraszamy do kontaktu.

BIKO uruchamia nowe laboratorium badawcze

Procesy mieszania, dozowania, granulacji, a także rozdrabniania i suszenia materiałów sypkich są testowane w nowym laboratorium uruchomionym w firmie BIKO-SERWIS. Klienci mogą teraz sprawdzić przed zamówieniem urządzeń ich skuteczność, wydajność i energochłonność. Każdy materiał, oprócz wstępnych symulacji jego zachowania się w środowisku DEM i CFD, może być dokładnie przebadany pod kątem pracy w określonym rozwiązaniu technicznym. Laboratorium jest wyposażone w: mieszalnik ślimakowy BKSM i fluidalny BKFM dozowniki ważone BKBD rozdrabniacze …Czytaj więcej

Jak podnieść wydajność instalacji produkcji mieszanek?

Mieszanie ciągłe a porcjowe Homogenizacja jest istotnym elementem procesu produkcji mieszanek sypkich i można ją zrealizować w sposób porcjowy albo ciągły. Mieszanie porcjowe jest proste w realizacji, daje kontrolę nad efektami, ale wielokrotnie zmniejsza wydajność całej instalacji. Mieszanie ciągłe jest trudne na etapie inżynieringu, daje za to duże oszczędności na poziomie eksploatacji, inwestycji i miejsca. Poniżej porównanie dla tych samych parametrów urządzeń towarzyszących – dla uproszczenia zakładamy, że dozowanie jest …Czytaj więcej

Prace badawcze metodami DEM i CFD nad nowymi materiałami i technologiami w produkcji materiałów budowlanych

Informujemy, że Biko-Serwis sp. z o.o. sp.k. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Prace badawcze metodami DEM i CFD nad nowymi materiałami i technologiami w produkcji materiałów budowlanych Umowa o dofinansowanie nr POIR.01.01.01-00-0005/15, łączna wartość projektu: 6 691 626.24 zł, dofinansowanie projektu z UE: 4 838 380,56 Cele projektu: stworzenie nowych, innowacyjnych technologii produkcji i materiałów budowlanych   Planowane efekty: stworzenie nowych, innowacyjnych technologii produkcji i materiałów budowlanych o cechach …Czytaj więcej

SyMas 2015

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS, które odbędą się 6 -7.10.2015 w EXPO Kraków. Znajdziecie nas na stoisku C33.

Gekon

Informujemy, że: Biko-Serwis sp. z o.o. sp.k. realizuje przedsięwzięcie pod nazwą: Prace badawczo-rozwojowe nad technologią produkcji i kierunkami zastosowań nowych typów materiałów otrzymanych na bazie popiołów lotnych Całkowity koszt projektu: 3 199 420 PLN Dotacja NFOŚiGW: 431 568 PLN Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Badań  i Rozwoju oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Gekon.

Certyfikacja produkcji zbiorników ciśnieniowych

Zakończyliśmy proces zintegrowanej certyfikacji produkcji zbiorników ciśnieniowych według niemieckiego standardu AD 2000-Merkblatt HP 0 oraz unijnej dykrektywy PED 97/23/WE. Certyfikacja obejmuje też konstrukcje stalowe według EN 1090 EXC 4 (oznakowanie CE) oraz prace spawalnicze zgodnie z EN 3834-2.